АБХАЗЬКИЙ ОРЕЛ З СЕРЦЕМ УКРАЇНСЬКОГО ПАТРІОТА

Нашому колезі поету і прозаїку з м. Українка Обухівського р-ну Олександру Драндару – 75.

Народився  Олександр Федорович 4 січня 1942 р. в м. Ткуарчал, Абхазія. За національністю болгарин. 

Закінчив механічне відділення Одеського  нафтового технікуму (1960-1962) за спеціальністю технік-механік з транспортування та збереження нафти і газу; факультет іноземних мов  Київського державного університету ім.  Т.Г. Шевченка (1966-1971) за спеціальністю викладач іспанської мови. 

Служив у війську на Південному Уралі, працював  кочегаром на  Херсонському суднобудівному заводі,  інженером Інституту електродинаміки АН УРСР та  КБ «Головважмашбудмеханізації» і три десятиліття  –  інженером Трипільської  ТЕС на Київщині.

Обирався депутатом Обухівської районної ради.

Працює у поезії і прозі.  Автор поетичних книжок «Болгарський варіант» (1999), поеми «Дума про князя Ігоря» (2004), віршів для дітей «Пригоди кота Мурзика» (2010); повістей «Особа некавказької національності» («Київ», № 4-5  2004), «Мандрівка в країну душі» та ін.

У 2015 році Олександр Федорович прийнятий до Національної спілки письменників України і став членом її Київської обласної організації. Рекомендували його до Спілки відомі й шановані літератори  Олексій Дмитренко, Євген Колодійчук, Геннадій Петренко і Володимир  П’янов.

Мені випало тісно спілкуватися з Олександром Драндаром двічі. Вперше – коли у травні 2002 року довелося виконувати обов’язки виконавчого директора Міжнародного Шевченківського свята на Київщині і вдруге – коли влітку 2015 року як голова Комісії НСПУ з віськово-патріотичної літератури збирав письменницький десант для поїздки в зону АТО. Обидва рази Олександр Федорович проявив себе як дисциплінований учасник і талановитий письменник-патріот. Під час поїздки на війну українські воїни з вдячністю сприймали його патріотичні вірші, його коротенькі, але цікаві розповіді про пережите, про Чеченську війну, на якій був не лише очевидцем, але до деякої міри й учасником,  – його ледь не розстріляли з обох ворогуючих сторін, бо кожна в різних непростих ситуаціях вважала шпигуном...

 

                                                                                                               Анатолій Гай, 

голова КОО НСПУ

 

Вітаючи Олександра Федоровича Драндара зі славним ювілеєм, публікуємо його повість

«Мандрівка в країну душі»

 

Додаткова інформація