Трилогія Сніжани Тимченко

Весною 2016 року на просторах Інтернету з’явилася фентезійно-фантастична трилогія Сніжани Тимченко. Книга написана для дітей віком від 10 до 15 років і розповідає історію одного хлопчика, який з примітивного світу, через низку надзвичайний подій потрапляє до надсучасного світу. 

В першій частині хлопчик на ім’я Сандас навчається у військовій академії при дворі короля. Одного разу, він дізнається про змову проти короля і розповідає про це своєму другу. 

Здавалося б, ну що в цьому такого, багато вже було таких історій. Змови завжди готують ті, хто прагне позбавити влади короля і немає в цьому нічого цікавого. Але! Сам Сандас незвичайний хлопчик – не чарівник але і не простак. І місце в якому він дізнався про змову, вже саме по собі загадкове. Як з’ясується пізніше, ціль заколотників не тільки в тім, щоб змістити короля, а ще й…

Що саме треба було змовникам, можна дізнатися прочитавши книгу. Прочитавши ви також дізнаєтеся, що ж там таке сталося, і чому перша книга має назву «Один проти убивць».

 Друга частина «Чарівниця і не врятовані», розповідає про новий світ, нових героїв серед яких опинився Сандас. І коли вже здавалося, що життя налагоджується, містична істота з’являється в житті хлопчика. Він дізнається, що навіть на космічній відстані від рідної планети, минуле переслідує його. Сандасу стануть відомі нові таємниці, і те, що жорстокість притаманна і йому теж. Нарешті з’ясується, хто він і чому став людиною.

Третя частина, нарешті поверне все «на круги своя», та поверне Сандаса додому, чи то для того, щоб поквитатися, чи то для того, щоб завершити цикл зла, який загрожував світлим зернам добра.

Авторка щиро сподівається, що книга сподобається читачам, та зичить приємного читання.

Придбати книги українською та російською мовами можна за цими посиланнями:

 

1.https://play.google.com/store/books/details?id=okdTDAAAQBAJ&rdid=book-okdTDAAAQBAJ&rdot=1&source=gbs_vpt_read&pcampaignid=books_booksearch_viewport

2.https://mybook.ru/author/snezhana-timchenko/odin-protiv-ubijc/

3.https://andronum.com/avtory/timchenko-snizhana/

4.https://www.litres.ru/sn-zhana-timchenko/

5.https://www.ozon.ru/context/detail/id/136818546/

6.http://bookz.ru/authors/snejana-tim4enko/odin-pro_844.html

 

МУРАЛЬ

(оповідання)

 

У чи на Земпульках жили були Тю і Тьху. Були вони на 50% - банани, на 98% мавпи, на 99% свині і на 70% вода. (Ще та… суміш). Одного разу знайшли вони залізячку. Провели спектральний аналіз і з’ясували складові: Ванадій (V) 0.10-0.20; Кремній (Si) 0.20-0.40; Молібден (Mo) 0.20-0.30; Марганець (Mn) 0.20-0.70; Нікель (Ni) 0.30; Фосфор (P) 0.040; Хром (Cr) 1.40-1.70; Сірка (S) 0.040; 

Як ви вже й самі здогадалися, це була - Сталь 90ХМФ 

Але в цій залізячці була ще й дірочка (явно не Земпульчинського походження)!!! Подивилися Тю і Тьху в ту дірочку, й їх осяяло! Якщо націлити дірочку на якийсь предмет, явище, мурашку (цензура! рима заборонена), то крізь неї видно те, що бачить око!

Зібрали консиліум. Довго сперечалися, на що крізь дірочку дивитися. Один Тю висловив здогад, що крізь дірочку можна дивитися на прискорення заряджених часток у зустрічних пучках, і призначена вона (дірочка) для розгону протонів і важких іонів (іони свинцю)*. Тьху засумнівався. Мовляв – навіщо така дурня? Тю відповів:

- Якщо вивчити зіткнення часток, можна стати, як  absolutus -  absolvere (по-нашому 100%). 

Але інший Тьхуївець не хотів дивитися в дірочку взагалі і сказав:

- Не хочу! Ми ж збиралися захопити Нямів і Плямів! Товариші, до бою!

Піднявся ґвалт. Одні кричали: «Ганьба!», другі: «Дайош заглядати в дірочку!», треті: «Несправедливо! Треба роздати всім по дірочці!», четверті плювали на дірочку й агітували: «Нас захоплять Нями і Плями, й тоді ніяка залізячка не врятує! Давайте їх першими захопимо!» Тю і Тьху, котрі знайшли залізячку, зрозуміли, що пресованої целюлози з домішками, для того, щоб дивитися у дірочку, їм не дадуть.** А без неї, не хотілося. 

Старий і премудрий Тю на прізвище Тю (Тю-Тю і покрутити пальцем біля скроні), порадив молодим ентузіастам із дірочкою підтримати війну, бо вона, як відомо, рухає прогрес. 

Підтримали. Похапали свої танчики та пукалки, прибігли до Нямів і Плямів, кажуть їм бананово-свино-мавпячою мовою:

- Здавайтеся!

Ті перелякалися і здалися. Тюівці і Тьхуівці стали проводити нав’язливо-агресивну політику гуманності (побудували резервації), добросердя (зруйнували резервації) й просвіти - показали Нямам і Плямам залізячку з дірочкою. Але, хоч як старалися Нями і Плями, не могли подивитися крізь дірочку, бо в них на носах були прищіпки (якщо дивитися здаля, росфокусовується ціль, на яку націлена дірочка, і вздріти заряджені частки неможливо). 

Тюївці і Тьхуівці стали вимагати познімати прищіпки і сказали:

- Ми вас захопили, асимілюйтеся. Прищіпки геть!

Нями та Плями перезирнулися й кажуть:

- Із якого це дива?

- Та з такого, щоб угледіти absolutus -  absolvere (по нашому 100%) і преобразитися. Тоді вам дадуть целюлозу (бажано не міченими купюрами), й буде вам щастя. 

- Не хочемо, не будемо! – запротестували Нями разом із Плямами. – Хай краще absolutus -  absolvere дивиться крізь дірочку на нас! От тоді й настане целюлозне щастя у всьому світі.

Довго і нудно сперечалися Нями з Тюівцями, Плями з Тьхуівцями. Аж дивляться, а один (справжнє ім’я історія замовчує) просунув у дірочку пальчика (!!!). Всі зойкнули і завмерли. Діти плакали, жінки лементували, чоловіки матюкалися, старі плювалися. 

- Та ти ж перекрив абсолютивний канал! Ах ти ж Чортопхайку! (З цього місця антигероя так і зватимуть).

Чортопхайко і каже:

- Той, у кого немає пальчиків, хай перший кине в мене гранулометричними елементами.***

Поглянули на себе Нями, Плями, Тюівці і Тьхуівці та й жахнулися. Виявилося, в кожного є пристрій перекриття абсолютивного каналу через дірочку. І сталося по світі велике обрізаніє пальчиків! (Жахливо але не смертельно). І стали вищевказані одним народом, однією нацією Безпалих (добре це чи погано, судіть самі), але це дало їм право! З великої літери Право гнобити й бити Чортопхайка. З великої літери вони надавали йому щиглів, запотиличників, копняків і відняли залізячку. 

Наклали на нього анафему (і ще багато чого наклали), й поплентався він СвітПозаОчі. Там він записав цю історію й вивів висновок: (Висновок — остаточна думка про щось, логічний підсумок, зроблений на основі спостережень, міркувань або розгляду певних фактів. Виводити означає робити висновок.) МУРАль це все.

 

ЕПІЛОГ: Любий читачу, гадаю, тебе все ж цікавить, що ж то була за залізячка з дірочкою. Рада проінформувати, що:

Сталь 90ХМФ застосовується: для виготовлення опорних валків усіх розмірів і бандажів, листових станів, для гарячого плющення металів без механічної обробки. Відповідно дірочка з’явилася… (ну, вона ж не Земпульчинського походження, то звідки мені знати?)

 

* - андронний колайдер

** - паперові гроші

*** - камінь. 

                                             Сніжана Тимченко  

  

Додаткова інформація