Творчий вогник у Пущі-Водиці

7-8 вересня в Пущі-Водиці в рамках літературно-поетичної майстерні “Кастальський ключ”, відбулися чергові майстер-класи для письменників з інвалідністю. Ініціаторами заходу виступили ВГО “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів” і КОО “Всеукраїнського парламенту працездатних інвалідів”, який очолює наш колега з м. Обухова, член НСПУ та НСЖУ – Геннадій Горовий.  Фінансову ж підтримку надало Міністерство Соціальної політики та Фонд соціального захисту інвалідів.

До Дитячого позаміського закладу відпочинку та оздоровлення «Пуща-Водиця” з’їхалися поети й прозаїки з кількох областей України. Упродовж двох днів з ними працювали кваліфіковані лектори: письменник,журналіст, громадський діяч і видавець; член НСПУ та НСЖУ – Сергій Пантюк (м. Київ), письменник член НСПУ й АУП – Сергій Батурин (м. Київ), режисер, поет, бард – Юрій Чайка (м. Харків).

Учасникам заходу були запропоновані лекції з теорії літератури, практична робота з їхніми текстами, як суто в літературній, так і в пісенній площині. Вони вчилися аналізувати, критикувати, творити експромти. Аби ще більше додати вогнику робочому процесу, лекторами оголошувалися жартівливі конкурси на звання “Кращий учасник дня”. Так, за результатами роботи поетичної майстерні Сергія Пантюка, звання кращого виборола поет-пісняр Олеся Сінчук з Київщини, а в прозовій майстерні Сергія Батурина переміг поет Микола Калюк із Сумщини.

Безумовно, подібні заходи будуть надзвичайно корисні для будь-кого, хто прагне вдосконалення в улюбленій справі. Одначе, якщо фізично-здоровим людям вони можуть принести хіба що нові знання та приємність, то люди з інвалідністю отримують набагато більше. І не в останню чергу, звісно, підтримку й розуміння, щодо їхніх проблем у цьому світі комусь таки є діло.

Дуже хочеться, щоб організатори не зупинялися на вже зробленому,  щоб усе більше творчих особистостей із лекторськими навичками долучалися до цього проекту, щоб заняття тривали не два, а хоча б три-чотири дні… Як там воно далі буде, життя покаже. А поки, побажаємо організаторам, лекторам та учасникам цих майстер-класів сил, здоров’я та наснаги на нові звершення.

 

Додаткова інформація