ЗУСТРІЧ З БОЛГАРАМ БЕРДЯНШИНИ І ПОЗА НЕЮ

 

З 28 по 29 вересня 2018 року у рамках заходів, присвячених 100-річчю від дня народження Миколи Демʼяновича Малярчука, – уродженця с. Андрівки Бердянського району Запорізької області, видатного українського болгариста, перекладача, славіста, – у Бердянську відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Творчість болгарських письменників Бессарабії та Таврії ХХ століття». Організатор – директор Бердянського краєзнавчого музею, голова громадської організації «Бердянське громадське товариство з вивчення національно-культурної спадщини болгар Приазов’я ім. Мишо Хаджийського» Людмила Ноздріна. Варто сказати, що неабияку підтримку в підготовці і проведенні конференції надали Бердянська міська влада і Запорізька ОДА.

Мене запросили до участі у роботі конференції з доповіддю про сучасний стан перекладів болгарської поезії на українську мову.  Я дуже щаслива з того, що моє повідомлення було з цікавістю сприйнято слухачами і воно викликало неабиякий інтерес.  А ще мене дуже порадувало, що доповіді учасників конференції лунали виключно українською і болгарською мовами. Викладачі, вчителі, музейники виказали велику шану обом мовам, надали купу цікавезної інформації про видатних українських болгар Приазовʼя. Їхні розвідки були сповнені патріотизму і любові до рідної землі.

Болгари Приазовʼя з Україною, вони її люблять, шанують і бережуть. Щойно я повернулася додому, на Фейсбуці вже мала короткий і дуже вагомий відгук представника Бердянської міськради Ігоря Зубицького: «Мені сподобався Ваш патріотичний виступ на конференції!»

Я переказала учасникам конференції привітання від члена нашої Київської обласної письменницької організації поетки Галини Семенівни Гай, дитинство і отроцтво якої також пройшло у Андріївці Миколи Малярчука.

Маю нові звʼязки, нових друзів, купу нотаток, до яких хочеться повертатися і працювати над новими розвідками. Наведу слова, якими я закінчила свою доповідь на конференції:

            Бережімо свою родину, свою землю, свою мову і памʼятаймо про головні чесноти у житті!

            А на завершення наведу слова видатного українського просвітителя і гуманіста Григорія Сковороди:

            «Пізнай свій край… себе, Свій рід, свій народ, свою землю — і ти побачиш шлях у життя. Шлях, на якому найповніше розкриються твої здібності. Ти даси йому продовження, вторувавши стежину, із тієї стежини вже рушили у життя твої нащадки. І також будеш ти».

          

                                                                                      Любов Цай,

кандидат у члени Київської обласної

 письменницької організації

 

 

 

 

 

Додаткова інформація