Віктору Міняйлу – 100 років

5 листопада 2019 року виповнюється 100 років від дня народження одного з найвидатніших українських письменників другої половини ХХ – початку ХХІ століть, нашого земляка-білоцерківця Віктора Олександровича Міняйла.

Віктор Міняйло – автор десятків романів, збірок повістей, оповідань і притч, сотень публіцистичних виступів у засобах масової інформації з найактуальніших питань української минувшини і сучасності, активний громадський діяч. Його твори видавались у десятках європейських та азійських країн.

Україна вшанувала свого вірного сина багатьма найвищими відзнаками. Він удостоєний Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, літературних премій ім. Андрія Головка та ім. Івана Нечуя-Левицького, орденів Ярослава Мудрого V і IV ступенів, Почесних відзнак Міністерства культури України, Національної спілки письменників України, кількох Почесних грамот Київської обласної державної адміністрації та обласної ради, інших галузевих нагород.

Любили й шанували свого земляка і білоцерківці. За талановиті твори та активну участь у громадському житті В.О. Міняйло удостоєний звання «Почесний житель м. Біла Церква». Він занесений до «Золотого фонду» Білої Церкви, нагороджений Почесними знаками міського голови та «За заслуги перед містом», багатьма Почесними грамотами Білоцерківської міської ради.

Менше року не дожив Віктор Олександрович до свого століття, але у серцях його земляків живе добра пам’ять про нього.

На визнання видатних заслуг патріарха сучасної української прози, видатного письменника сучасності, патріота України і рідного міста Віктора Олександровича Міняйла перед Білою Церквою його колеги – члени Білоцерківської міської організації Національної спілки письменників України пропонують:

1. Виготовити і до 100-річчя від дня народження письменника урочисто встановити меморіальну дошку на будинку № 3 по вулиці Гетьманській, де Віктор Міняйло більш як пів століття жив і творив.

2. Рішенням Білоцерківської міської ради присвоїти ім’я Віктора Міняйла одній з вулиць міста Біла Церква (існуючій у рамках виконання Закону України «Про декомунізацію» або одній із запланованих під забудову нових вулиць нашого міста).

3. Рішенням Білоцерківської міської ради заснувати премію імені Віктора Міняйла за успіхи у вивченні української мови та літератури та за поданням міського управління освіти і науки вручати: 1) учню молодших класів загальноосвітніх шкіл та гімназій Білої Церкви, 2) учню старших класів міських загальноосвітніх шкіл та гімназій Білої Церкви, 3) слухачу коледжів Білої Церкви за найкращі здобутки у вивченні української мови та літератури – переможцям міського 1-го етапу секції МАН України в урочистій обстановці 9 листопада у День української писемності та мови диплом, грошову частину і книгу Віктора Міняйла.

4. Рішенням Білоцерківської міської ради заснувати щорічну премію імені Віктора Міняйла та за поданням міського управління освіти і науки вручати кращим педагогам-філологам міста, чиї вихованці стали переможцями міського 1-го етапу секції МАН України, в урочистій обстановці 9 листопада у День української писемності та мови диплом, грошову частину і книгу Віктора Міняйла.

5. Протягом 4 – 8 листопада 2019 року в усіх навчальних закладах міста із залученням письменників Білої Церкви провести Дні пам’яті Віктора Міняйла та читацькі конференції за його книгами.

6. В рамках відзначення у Білій Церкві Всеукраїнського Дня працівників культури і Дня української писемності та мови провести заходи з відзначення 100-річчя від дня народження Віктора Міняйла, де міською владою будуть озвучені виконані і передбачені на перспективу заходи щодо вшанування нашого великого земляка Віктора Олександровича Міняйла.

Пропозиції Білоцерківської міської письменницької організації погоджені і підтримані управлінням освіти і науки та відділом культури і туризму Білоцерківської міської ради.

 

 Анатолій ГАЙ

 

Можливо, шанувальники творчості Віктора Міняйла ще щось суттєве запропонують додатками до цих пропозицій - ласкаво просимо (моб .066-251-70-72) . Тільки не баріться, бо часу залишилося не так багато.

 

Додаткова інформація