72-га Гончарова бригада імені Чорних запорожців у книгах письменників Київщини

987-й День народження відсвяткувало найбільше місто Київщини  Біла Церква. Заснована в 1032 році київським князем Ярославом Мудрим як передовий форпост захисту Русі від кочівників, вона разом з іншими містами-фортецями складала надійну лінію оборони і надійно прикривала Київ зі сходу і півдня і заходу. Недаремно герб міста являє собою золотий лук з трьома стрілами на червленому фоні: місто воїнів-захисників здавна і донині береже традиції військової служби, вшановує своїх Героїв-земляків.

Та не тільки військовою доблестю уславились білоцерківські вояки. На святкуванні Дня міста окремою експозицією була представлена виставка-продаж книжок ветеранів 72-ї гвардійської ордена Червоного прапора Красноградсько-Київської  мотострілецької дивізії, про бойовий шлях якої розповідається у романі її сержанта-мінометника Олеся Гончара «Прапороносці», військовослужбовців її спадкоємиці –  72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних запорожців на неоголошеній російсько-українській війні – фронтових авторів документальних, поетичних і прозових книг. За майже шість років нинішньої війни у бригаді, що постійно дислокується в цьому майже тисячолітньому місті, розпочали свій бойовий і творчий шлях більше десяти прозаїків і поетів. Двоє з яких вже прийняті в Спілку письменників, а інші готуються до вступу. 

В День міста виставку-продаж книг ветеранів 72-ї дивізії-бригади відкрили члени Білоцерківської міської письменницької організації (зліва направо) колишній редактор газети 72-ї гвардійської мотострілецької  дивізії «Гвардеец»  і редактор  військового вісника 72-ї окремої механізованої бригади «Знаменно Перемоги» на східному фронті у 2016-2017 роках Анатолій Гай та коректор-друкарка  дивізійної газети початку 80-х років минулого століття поетеса і прозаїк Галина Гай, колишній офіцер-артилерист, а після контузії начальник стройової частини 72-ї ОМБр поет Андрій Кириченко та кореспондент військового вісника «Знамено Перемоги», а згодом прес-офіцер 72-ї ОМБр прозаїк Олена Мокренчук. 

Відвідувачі виставки-продажу книг ветеранів дивізії і бригади Анатолія, Галини та Юрія Гаїв, Мартіна Бреста, Костянтина Чабали, Андрія Кириченка, Юрія Щербика, Олени Мокренчук, Василя Піддубного, Івана Хащина та Ігоря Шевченка могли познайомитися з творчістю військових прозаїків і поетів, придбати книги з автографами, у яких художнім словом розповідається про оборону Маріуполя, Волновахи, Гранітного, Авдіївки, Світлодарська та інших міст на сході України. Війна за незалежність і територіальну цілісність України  дала можливість проявитися новим Героям, що довели свою мужність і хист під час відбиття російської агресії проти України. Двоє Героїв України, дванадцять Народних Героїв, більше сотні кавалерів ордена Богдана Хмельницького різних ступенів та безліч інших нагород мають славні нащадки захисників Київської Русі та Чорних запорожців!

Білоцерківці й гості міста спілкуватися з авторами книг та з їхніми героями, розпитували про бойові дії, свідками і активними учасниками яких вони були. 

Анатолій Гай представляє свою художньо-документальну книгу про бойовий шлях 72-ї ОМБр на неоголошеній російсько-українській війні «Вогненні рубежі Прапороносців» 

Додаткова інформація