З ЛЮБОВ’Ю ДО ЛЮДЕЙ І МУДРИМ СЛОВОМ ВЧИТЕЛЯ

 

 

 

Другої непоправної втрати у цьому холодному передзимному листопаді зазнала  Київська обласна письменницька організація:  відійшла у вічність прозаїк Галина Хитенко.  

Народилася Галина Петрівна 9 вересня 1944 року в  с. Нові Безрадичі Обухівського р-ну Київської області. Здобувши педагогічну освіту, усе своє трудове життя  працювала у загальноосвітній школі рідного села. Про педагогічний хист і велику любов до дітей, до вчительської праці свідчить присвоєне їй почесне звання  «Заслужений вчитель України». 

Мудре слово справжнього вчителя не могло не перелитися у літературну творчість. З 2005 року її поетичні та прозові твори друкувалися в газетах «Обухівський край», «Обухівські вісті» та «Дніпровський проспект» м. Українки, у столичних газетах «Літературна Україна» та «Слово «Просвіти», в інших регіональних та всеукраїнських ЗМІ, на сторінках альманаху «Нива, зорана серцем», у збірці «Де Стугна руку подає Дніпру». За текст пісні «Сполох» Галина Хитенко була відзначена дипломом  поетичного і пісенного конкурсу «Малишкові стежки». 

У 2010 році побачило світ краєзнавче дослідження Галини Хитенко з історії сіл Старих і Нових Безрадич та прилеглих хуторів «Із туману забуття», яке й нині вивчається в шкільному курсі народознавства і краєзнавства. На сценах театрів ставилася п’єса «По дорозі на ярмарок або Що буває, коли чорт гуляє». Писала Галина Петрівна і для дітей.  Її казки опубліковано окремою книжкою під назвою  «Микита – драна свита», кращі вірші для малечі увійшли до поетичної збірочки «Літо в хату заховалось».

Та справжнє своє письменницьке покликання наша колега знайшла у створенні чудових прозових творів: збірки повістей «Не сій вітер...» (Київ, «Задруга», 2012) та «Nicht schießeh!  Не стріляйте!», що спочатку побачила світ у журналі «Склянка часу» № 64 та в альманаху «Зима – 2012», потім вийшла окремою книжкою, яку одразу ж підготували до видання у перекладі  німецькою мовою в місті-побратимі Ратебойлі в Німеччині. 

Галина Хитенко – лауреат  районної літературної премії «Трижерелля», дипломант заохочувальної премії в номінації проза (для дорослих) всеукраїнського конкурсу «Вище голови», проведеного ТРК «Рудана» (м. Кривий Ріг) та видавництвом «Грані-Т» ( м. Київ), володарка III місця в номінації “Поезія для дітей” Першого літературного Київського обласного фестивалю «Поетичний рушник» (м. Обухів – 2011 р.).

15 жовтня 2014 року Галину Хитенко було прийнято у члени Національної спілки письменників України, але хвороба і безгрошів’я не дали змоги донести нові твори до читача. Проте навіть на лікарняному ліжку до останнього свого дня Галина Петрівна переймалася долею України і української мови, цікавилася літературним життям Обухівщини,  Київщини і нашої творчої письменницької Спілки.

Добра пам’ять про світлу доброзичливу людину, велику Вчительку і талановиту письменницю назавжди залишиться у серцях її учнів, колег-учителів і колег-письменників, житиме у її творах.

Київська обласна організація НСПУ

 

 

 

 

 

Додаткова інформація